Ogrody zimowe - przegląd rozwiązańPicie kawy pośród odgłosów kropli jesiennego deszczu czy też spożywanie kolacji w otoczeniu magicznej zimowej scenerii - to życzenie niejednej osoby, które wcale nie musi ograniczać się wyłącznie do sfery marzeń. Dostępne na rynku rozwiązania architektoniczne pozwalają bowiem na zaaranżowanie wnętrza w sposób umożliwiający podziwianie elementów przyrody niezależnie od pogody i temperatury powietrza panującej na zewnątrz.

Szklana konstrukcja symbolem nowoczesnego budownictwa

Ogrody zimowe nie tylko pełnią funkcję  pomieszczeń, w których beztrosko płynie czas, lecz jednocześnie wpływają one na odbiór ogólnego wizerunku domu. Mianowicie, budynek wzbogacony o tę alternatywną formę ogrodu wyróżnia się elegancją i dobrym stylem, a obecność szklanej konstrukcji świadczy również o wrażliwości domowników i ich zainteresowaniu pięknem otaczającej przyrody. 

Pragnienie posiadania całorocznego miejsca do wypoczynku spełniają specjaliści od montażu ogrodów zimowych, których oferta obejmuje projekt i produkcję tej szklanej designerskiej konstrukcji. Ogrody zimowe dzielą się na profile ciepłe i zimne, a typ ten uzależniony jest od obecności w ich wnętrzu wkładki termicznej odpowiedzialnej za ogrzewanie pomieszczenia. Ogrody zimowe różnią się między sobą także rodzajem oszklenia, kształtem i wielkością konstrukcji, liczbą okien, a także wieloma mniej znaczącymi parametrami. Ogromna liczba rozwiązań pozwala na dużą swobodę w modyfikacji elementów, umożliwiając tym samym stworzenie planu szklanej konstrukcji współgrającej z resztą aranżacji. 

Każdy poprawnie wykonany projekt ogrodu zimowego uwzględniać powinien indywidualnie określone dla danej lokalizacji wartości strefy obciążenia śniegiem oraz wiatrem, a realizacja konstrukcji wykorzystywać powinna wyłącznie wysokiej jakości materiały, zapewniając w ten sposób jej szczelność i izolacyjność termiczną.


Wróć do bloga